Isuf Kalo

Albanian physician.
Died on Thursday January 19th 2023


View other recent people: Myroslav Skoryk, Awesome Again, Enrique Pinder

Tweets related to Isuf Kalo:

@al_konica: Familjarët i japin lamtumirën mjekut Isuf Kalo, homazhe në Tepelenë - 1 year ago

@ShqiptareGazeta: I jepet lamtumira mjekut Isuf Kalo, familjarët plotësojnë amanetin e fundit - 1 year ago

@OraNewsRTV: Homazhe për mjekun Isuf Kalo, Berisha: Dhimbje për humbjen e një miku - 1 year ago

@ATAgoval: New post: Berisha: Mjeku Isuf Kalo, kontribut të çmuar në Shqipëri dhe Evropë - 1 year ago

render('/ads/person3')?>

@ShqiptareGazeta: Berisha nderon me homazhe mjekun Isuf Kalo: Na bashkonte një miqësi e pacënuar prej shumë dekada - 1 year ago

@tirananews_al: Post Edited: U nda nga jeta pak ditë më parë, Berisha homazhe për mjekun Isuf Kalo: Miqësi e pacenuar në dekada… - 1 year ago

@al_konica: Berisha homazhe në nder të mjekut Isuf Kalo - 1 year ago

@al_konica: Isuf Kalo la amanet të varrosej në Luzat të Tepelenës… - 1 year ago

@NewsbombAl: Trupi i mjekut Isuf Kalo mbërrin nga Danimarka, la amanet të varrosej në Luzat të Tepelenës - 1 year ago

@TiranaTimes: Obituary: Isuf Kalo, 80, one of Albania’s top physicians and a key witness to communist history - 1 year ago

@Timoti2_0: RT @AlBrerore: 1/2 E pata lexuar "Bllokun" e Isuf Kalos se paku njezet dite pas botimit, pata shkruar edhe nje koment te vogel mbi te. Is… - 1 year ago

@AlBrerore: 2/2 Tani qe e mendoj, Isuf Kalo na dhuroi nje veshtrim intim te banalitetit te se keqes brenda keshtjelles se regji… - 1 year ago

@AlBrerore: 1/2 E pata lexuar "Bllokun" e Isuf Kalos se paku njezet dite pas botimit, pata shkruar edhe nje koment te vogel mb… - 1 year ago

@GazetaAktuale: Ne moshen 80 vjecare sh uhet nga jeta mjeku i njohur Isuf Kalo - - 1 year ago

@ShqiptareGazeta: “Ai ishte shumë i ngarkuar”/ Flet nipi i mjekut Isuf Kalo: Ndershmëri dhe vullnet! Më tregoi se çdo gjë arrihet me… - 1 year ago

@004nino: RIP 28 950) #Albanian #Daily #News #Albanian #physician #Isuf #Kalo 80 #passes #away #January 19, 2023 - 1 year ago

@ShqiptareGazeta: “Ai ishte shumë i ngarkuar”/ Flet nipi i mjekut Isuf Kalo: Ndershmëri dhe vullnet! Më tregoi se çdo gjë arrihet me… - 1 year ago

@SMinxhozi: Për ungjin tim Isuf Kalo! Si e priti me gjakftohtësi lajmin se do të vdiste. Leksioni më domethënës..., - 1 year ago

@sali_berisha_: Prof.Dr Isuf Kalo me eksperiencën e tij klinike dhe shkencore dhe një ndihmesë të çmuar si këshilltar i OBSH, në dr… - 1 year ago

@sali_berisha_: Mjek i talentuar, studiues i apasionuar, humanist i përkushtuar, Prof.Dr Isuf Kalo disa dekada dha një kontribut th… - 1 year ago

@sali_berisha_: Homazh për Prof.Dr Isuf Kalo. Të dashur miq, sot mbylli sytë përgjithmonë Prof.Dr Isuf Kalo, njëri nga personalit… - 1 year ago

@QemalLame: LAMTUMIRË MIK I DASHUR ISUF KALO Me hidhërim të thellë mësova largimin nga jeta të mikut të dashur Isuf Kalo. Isuf… - 1 year ago

@SMinxhozi: Isuf Kalo, një mjek dhe humanist shquar, idealist i progresit dhe i emancipimit shoqëror, - 1 year ago

@SMinxhozi: Ndarja nga jeta e mjekut Isuf Kalo, Begaj i përcjell ngushëllime familjarëve: Personalitet i përmasave ndërkombëtar… - 1 year ago

@citynewsalbania: - 1 year ago

@DangoDritan: Isuf Kalo 1942-2023 Eshte ndare nga jeta mjeku dhe shkrimtari Isuf Kalo. Ne muajin dhjetor mori certifikat mirenjo… - 1 year ago

@NardNdoka: Lamtumire Dr Isuf Kalo, një mendje e ndritur e mjeksise, pata fatin të dëgjoja këshillat e tua!🙏 - 1 year ago

@deadpeoplecom: It's a sad day, Isuf Kalo dies - #IsufKalo #Isuf #Kalo #rip - 1 year ago

@Tritan14: Ndarja nga jeta e mjekut Isuf Kalo, deputeti i PD: Një nga specialistët e përpunimit të politikave shëndetësore të… - 1 year ago

@tirananews_al: New post: Ndarja nga jeta e mjekut Isuf Kalo/ Meta mesazh ngushëllimi: Shembull i misionarit dhe intelektualit - 1 year ago

@NewsbombAl: Ilir Meta mesazh ngushëllimi: Isuf Kalo përfaqësonte si rrallëkush vlera të mëdha, kontributi i tij në mjekësi do m… - 1 year ago

@Balkanwebcom: Ndarja nga jeta e mjekut Isuf Kalo/ Meta mesazh ngushëllimi: Shembull i misionarit dhe intelektualit, përfaqësonte… - 1 year ago

@Balkanwebcom: Ndërron jetë në moshën 80-vjeçare mjeku Isuf Kalo, vuante nga një sëmundje e rëndë - 1 year ago

Back to homepage

People that died on the same date as Isuf Kalo

new server