Fatos Arapi

Albanian poet and writer.
Died on Friday October 12th 2018


View other recent people: Labinot Harbuzi, Min Thway, Andy Goessling

Tweets related to Fatos Arapi:

@topchanneltv: In memoriam Fatos Arapi - 4 hours ago

@gazetadita: Fatos Arapi, poeti dhe njeriu që i deshi të gjithë… - 4 hours ago

@nov_lit: Умер известный албанский поэт Фатос Арапи - 5 hours ago

@GazetaTelegraf: Prof. Dr. Bardhosh Gaçe: Fatos Arapi, poeti dhe njeriu që i deshi të gjithë - 7 hours ago

@Pellgje: In memoriam, Fatos Arapi (1930-2018) - 1 day ago

@mirandasights: Prehu në paqe Fatos Arapi. - 1 day ago

@everesthaxhi: FATOS ARAPI 😢 Mbi rrogozin prej kashte, Ku neteve fle, Shtrova Dashurine time… Po prap, brinjet t’i vret toka, pl… - 2 days ago

@OraNewsRTV: FATOS ARAPI (1930-2018) Në Tiranë ka vetëm tiranë Në Tiranë të vrasin të gjithë, një shëtitje me vehten të vret.… - 2 days ago

@dhuratatahiraj: RT @suada_qorraj: Dhe thotë Fatos Arapi: " Në breg të detit po lozja me mallin tënd..." - 3 days ago

@suada_qorraj: Dhe thotë Fatos Arapi: " Në breg të detit po lozja me mallin tënd..." - 3 days ago

@dead_wikipedia: Fatos Arapi - 3 days ago

@Faktor_Albania: Nga Moikom Zeqo Fatos Arapi si mjeshter i lirikes qytetare qe ne thelbin e modernitetit te poezise shqipe. Mbylli s… - 3 days ago

@31flaka: Rrëfimi i Bardhyl Londos: Pse u izolua Fatos Arapi nga jeta publike, kishim vite që nuk e takonim dot - VOAL - Voic… - 3 days ago

@31flaka: Përcillet pa bujë e zhurmë Fatos Arapi - VOAL - Voice of Albanians - 3 days ago

@OraNewsRTV: Fatos Arapi dhe rigoni me aroma shekujsh - 3 days ago

@deadpeoplecom: A moment of silence for Fatos Arapi - #FatosArapi #Fatos #Arapi #rip - 3 days ago

@Gazeta_Panorama: Rrëfimi i Bardhyl Londos: Pse u izolua Fatos Arapi nga jeta publike, kishim vite që nuk e takonim dot - 3 days ago

@GazetaLiria: I jepet lamtumira lirkut Fatos Arapi - 3 days ago

@IUST1: Ndahet nga jeta Fatos Arapi - Poeti shqiptar i njohur botërisht. Fatos Arapi ka punuar shumë vjet si gazetar dhe… - 3 days ago

@Gazeta_Panorama: Përcillet pa bujë e zhurmë Fatos Arapi, Kadare: I çmuar për letërsinë shqipe - 3 days ago

@altincupi: RT @dsmakaj: Pusho në paqe Fatos Arapi! Vargjet e Fatosit për ATDHEUN të prekin thellë në shpirt e në zemër... - 3 days ago

@TiranaTimes: Obituary: Fatos Arapi, one of Albania’s greatest modern poets, passes away - 3 days ago

@LuliGajtani: - 3 days ago

@scopht: In Memoriam, Fatos Arapi (1929-2018): "Ngopur me vdekjen e dashurisë gjer në grykë, jam! Edhe në gjumin e vdekje… - 3 days ago

@IsmetDrishti: Krijimtaria qe la pas dhe kush ishte Fatos Arapi: - 3 days ago

@nyligenavlidna: Vila i frid Fatos Arapi. - 3 days ago

@KolecTraboini: I added a video to a @YouTube playlist - 3 days ago

@GazetaKohaJone: Përcillet pa zhurmë Fatos Arapi, Kadare: I çmuar për letërsinë shqipe - 3 days ago

@ArturNura1: Antologji / Pesë poezi të paharrueshme dashurie të Fatos Arapi - 3 days ago

@edlira_mali: NE TIRANE KA VETEM TIRANE - Fatos Arapi Ne Tirane ka vetem tirane, Ne Tirane te vrasin te gjithe nje shetitje me v… - 3 days ago

@KolecTraboini: Traboini: FATOS ARAPI 🌹 Poezi, music by Deuter: - 3 days ago

@albswisstv: Shuhet poeti Fatos Arapi - 3 days ago

@dsmakaj: Pusho në paqe Fatos Arapi! Vargjet e Fatosit për ATDHEUN të prekin thellë në shpirt e në zemër... - 3 days ago

@ForumAl: Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi - - 3 days ago

@31flaka: ELEGJI PËR BABANË - Poezi nga FATOS ARAPI - VOAL - Voice of Albanians - 3 days ago

@31flaka: DHURATË PËR DITËLINDJEN - Poezi nga FATOS ARAPI - VOAL - Voice of Albanians - 3 days ago

@31flaka: ÇAST BUZË JONIT - Poezi nga FATOS ARAPI - VOAL - Voice of Albanians - 3 days ago

Back to homepage

People that died on the same date as Fatos Arapi